Ferie zimowe są czasem, w którym wiele osób decyduje się na wyjęcie nart czy deski snowboardowej z szafy. Wszechobecny biały puch stwarza doskonałe warunki do uprawiania różnego typu sportów zimowych. Zanim jednak wybierzecie się na przygodę swojego życia i staniecie na szczycie stoku przed zjazdem, chciałbym zwrócić Wam uwagę na kilka istotnych kwestii.
Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego przypominam, aby nigdy nie zapominać o kasku. Stanowi on niezbędne wyposażenie każdego znajdującego się na stoku amatora sportów zimowych, ponieważ w przypadku kolizji czy upadku, może nawet uratować swojemu właścicielowi życie. Kolejna kwestią jest spożywanie środków odurzających, takich jak alkohol, które negatywnie wpływają na czujność narciarza. Pamiętajcie o tym, iż chwila nieuwagi czy nieodpowiedzialne zachowanie i może dojść do tragedii, a wówczas może być Wam potrzebny nie tylko kręgarz, ale także ratownik medyczny.
Natomiast jeśli chodzi o porady fizjoterapeuty, to przypominam o ROZGRZEWCE. Powinna być ona wykonywana przed każdą aktywnością fizyczną, ponieważ przygotowuje układ mięśniowo-szkieletowy, stawy oraz więzadła do zwiększonego wysiłku. Poniżej znajdziecie kilka ćwiczeń, które warto wykonać, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia urazów i kontuzji.
1. Krążenia ramion w przód i tył.
2. Przysiady - tradycyjne przysiady, w których należy oprzeć się o kijki.
3. Przysiady z wykrokiem - wykonanie wykroku i przysiadu opierając się o kijki, powrót do pozycji wyjściowej i powtórzenie na drugą nogę.
4. Skręty tułowia - kijek znajduje się na wysokości klatki piersiowej w obu rękach, a następnie wykonywane są skręty tułowia w prawą oraz w lewą stronę.
5. Skłony tułowia w przód - trzymając kijek uniesiony w górę należy wykonać skłon w dół.
6. Skłony tułowia w bok - skłon tułowia w lewo oraz w prawo z kijkiem uniesionym w górę.
7. Rozgrzewka kolan - naprzemienne unoszenie kolan w górę z rękoma opartymi na kijkach.
8. Wymachy nóg - opierając się na wbitych w śnieg kijkach wykonywanie wymachów nogami w przód i w tył.
POWODZENIA;)
LUX-MEDICA świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu masażu rehabilitacyjnego i fizjoterapii, prowadzimy terapię manualną oraz terapię falą uderzeniową. Nasi fizjoterapeuci i kręgarze zajmują się nastawianiem kręgosłupa (m.in. leczenie bólu kręgosłupa, leczenie rwy kulszowej) oraz wykonywaniem masaży leczniczych. Gabinet mieści się w Poznaniu na osiedlu Winogrady.
W codziennym życiu ból może wielu osobom uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że wynika ono z chorób, których niestety nie można wyleczyć. Jednak w wielu przypadkach szansą na pozbycie się cierpienia jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych rehabilitantów, fizjoterapeutów czy fizykoterapeutów.
Fizjoterapia, rehabilitacja czy fizykoterapia Poznań to dla wielu osób najlepsza szansa na uzyskanie maksymalnej możliwej sprawności ruchowej w codziennym życiu. W zależności od wybranych zabiegów, można osiągnąć różnorodne efekty. Przykładowo, profesjonalny fizjoterapeuta i gabinet masażu Poznań daje możliwość na pozbycie się chronicznego bólu wynikającego z trybu życia, problemów ze stawami. Co więcej, w gabinecie fizjoterapii przeprowadza się także leczenie rwy kulszowej Poznań, pomaga w powrocie do sprawności po wypadkach, problemy neurologiczne, ortopedyczne, a nawet natury seksualnej i wielu innych. Tak naprawdę zatem w niemal każdej sytuacji fizjoterapeuta może okazać się całkiem przydatny. Z tego powodu warto swoje problemy skonsultować ze specjalistą w wybranym gabinecie lub u lekarza, aby zdecydować, jakie zabiegi mogą być najlepsze.
Jeżeli chodzi o leczenie bólu kręgosłupa Poznań pomóc może specjalista, który potrafi wykonać profesjonalne nastawianie kręgosłupa Poznań. Jest to metoda, którą wykorzystuje się w przypadku chronicznego bólu pleców, odczucie sztywnego karku, bóle głowy czy bóle klatki piersiowej. Dobry kręgarz Poznań przy pomocy własnych rąk potrafi w taki sposób manipulować stawami, aby zapewnić pacjentowi ulgę w bólu. Kolejnym ciekawym zabiegiem jest z pewnością fala uderzeniowa Poznań. Jest to innowacyjne działanie, które wykorzystuje się w rehabilitacji problemów z narządami ruchu. Zazwyczaj wykonuje się przynajmniej 5 terapii, aby fala uderzeniowa faktycznie mogła zadziałać. Warto postawić też na masaż leczniczy Poznań. Dzięki niemu można poczuć realną różnicę w codziennym życiu, chociaż samo przeprowadzenie masażu niewiele ma wspólnego z przyjemnością i relaksem. Należy pamiętać, że wybór określonego rodzaju zabiegu nie zależy od pacjenta i tego, na co ma ochotę, tylko od tego, z jakimi problemami się boryka. Dzisiejsza rehabilitacja i fizjoterapia ma wiele możliwości - najlepiej zatem skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i to jemu pozostawić wybór.
Nie ma jednej, konkretnej ceny za rehabilitację. Wszystko zależy od wybranych zabiegów, stopnia zaawansowania problemu i czasu, jaki jest wymagany do osiągnięcia najlepszych efektów. Można jednak łatwo określić ceny za pojedyncze zabiegi. Przykładowo, jednorazowa fala uderzeniowa to zazwyczaj około 80 złotych. W podobnej cenie można znaleźć masaż kręgosłupa i masaż leczniczy częściowy. Z kolei zabiegi fizykoterapii to około 20 złotych za sesję. Ćwiczenia korekcyjne za niecałe 200 zł